site.btaШумен победи Миньор 2015 в София в мач от Националната баскетболна лига

Шумен победи Миньор 2015 в София в мач от Националната баскетболна лига
снимка БТА

Отборът на Шумен се наложи над Миньор 2015 с 92:86 (29:24, 21:19, 26:22, 16:21) в среща, играла се в зала "Триадица" в София, част от петия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Съставът на Шумен постигна втора победа от петте си изиграни мача, а Миньор 2015 допусна втора поредна и общо четвърта загуба.

Двубоят започна оспорвано и с равностойна игра, а към средата на първата част гостите установиха леко превъзходство и вдигнаха разликата до 9 точки. Тимът на Шумен водеше с 29:24 след началните 10 минути. Перничани се доближиха на 3 точки, но съставът от Шумен пак увеличи дистанцията и дръпна с 41:30 в средата на втората четвърт. Воденият от старши треньора Янко Янков отбор задържа водачеството и имаше аванс от 48:38 при оставаща около минута от първото полувреме.

На почивката символичните домакини от Миньор 2015 изоставаха с 43:50, а след подновяването на играта те пак наваксаха изоставането си до 3 точки при 53:56, а впоследствие и до 56:58 четири минути преди края на третия период. Миньор 2015 обаче остана без новото си попълнение Огнен Пантович, който натрупа 5 лични нарушения в дебюта си.

Последните 10 минути започнаха с преднина от 76:65 в полза на Шумен. До края стрелбата от далечно разстояние за перничани продължи да не върви, но те успяха да се доближат на 4 точки при 80:84 при оставащи по-малко от две минути. Състезателите на Шумен обаче удържаха опитите за обрат и стигнаха до победата. Най-голямата разлика  в полза на отбора на Шумен бе 14 точки.

Ивайло Тонев бе най-резултатен за успеха на гостите с 30 точки, а Брайън Камерън добави 14 точки и 11 борби.

За Миньор 2015 Данило Арнитович завърши с 24 точки и 10 борби, Александър Милов отбеляза 15 точки, а Константин Паисиев се отчете с 10 точки, 8 борби и 7 асистенции.

В следващия кръг тимът на Шумен ще гостува на Левски на 10 ноември, а ден по-късно за състава на Миньор 2015 предстои гостуване на Балкан.

Срещи от петия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Миньор 2015 – Шумен     – 86:92 (24:29, 19:21, 22:26, 21:16)

Академик Пловдив – Левски

от неделя:
Рилски спортист – Берое – 86:82 (22:24, 23:13, 20:30, 21:15)

ЦСКА - Черно море Тича  - 99:64 (20:17, 24:16, 37:13, 18:18)
Балкан – Спартак Плевен - 89:85 (24:21, 20:16, 19:23, 26:25)
Черноморец – Ямбол      - 86:62 (32:12, 24:9, 13:24, 17:17)

9. Ямбол             5	2  3    392:434  7
10. Миньор 2015       5	1  4	343:458  6
11. Академик Пловдив  4	1  3	310:358  5
12. Черно море Тича   5	0  5	360:451  5

Към 13:26 на 25.07.2024 Новините от днес