site.btaС ранен гол на Фабио Мирети Ювентус спечели гостуването си на Фиорентина

С ранен гол на Фабио Мирети Ювентус спечели гостуването си на Фиорентина
снимка: Massimo Paolone/LaPresse via AP

Ранен гол на Фабио Мирети донесе победата на Ювентус с 1:0 като гост на Фиорентина в среща от 11-ия кръг на футболното първенство на Италия. За тима на Масимилиано Алегри това е четвърти пореден успех в Серия А.

Халфът Мирети изведе Ювентус напред в резултата в 10-ата минута, завършвайки центриране на Филип Костич с удар до близката греда.

Срещата се игра, въпреки че регионът на Тоскана беше сериозно засегнат от бурята "Киърън", която причини наводнения. Фиорентина запази притежанието на топката, но не успя да реализира своите шансове и да стигне до изравнителен гол.

Ювентус остава втори в класирането с 26 точки, на четири точки пред третия Милан и на две зад лидера Интер.

След серия от пет срещи без загуба, Фиорентина загуби последните си три мача в Серия А без да отбележи гол, най-лошата им серия от двубои без попадение от четирите последователни поражения без голове през май 2019 година.

Тимът на Фиорентина, който можеше да се изкачи до петото място с евентуална победа, е на осма позиция със 17 точки.