site.btaМарица (Пловдив) надигра ДКС Варна за трета поредна победа в Националната волейболна лига за жени

Снимка: БТА

Шампионките от Марица (Пловдив) постигнаха трета поредна победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени. „Жълто-сините“ надиграха категорично ДКС Варна с 3:0 (25:10, 25:19, 25:16) гейма като домакини в зала „Сила“ в среща от третия кръг на шампионата.

С успеха Марица се изкачи еднолично на върха в класирането в пълен актив от 9 точки след първите три мача, с 2 точки повече от втория ЦСКА. ДКС Варна пък остава единственият тим без точка от началото на сезона и заема последната осма позиция в подреждането.

Шампионките започнаха безкомпромисно от самото начало на двубоя и направиха серия от цели 14 безответни точки, с което не оставиха шансове на своя опонент и безпроблемно затвориха първата част с 25:10.

Вторият гейм се разви по-равностойно. Гостите от Варна стояха близо в резултата до 20:19 в полза на Марица, но в заключителните моменти „жълто-сините“ бяха много по-концентрирани и взеха следващите 5 разигравания, за да спечелят и втората част - 25:19.

В третия гейм шампионките отвориха ранна преднина от 13:5 и не изпуснаха инициативата до финала, за да се поздравят с крайния успех след 25:16 в третата част.

В следващия четвърти кръг Марица посреща ЦСКА в дербито на кръга, а ДКС Варна отново ще пътува до Пловдив за визита на Марица 2022.

"Червените" постигнаха трета поредна победа в Демакс Лига. Момичетата, водени от Юлия Иванова и Тони Зетова, се поздравиха с чист успех над Хектор Драгоман. ЦСКА доминираше в зала "Васил Симов" и приключи срещата след 3:0 гейма (25:12, 25:19, 25:20).

В класирането води Марица Пловдив с 9 точки, а ЦСКА е с 2 точки по-малко на втората позиция.