site.btaГуардиола: „Най-тежкото предизвикателство за Сити във Висшата лига досега“

Гуардиола: „Най-тежкото предизвикателство за Сити във Висшата лига досега“
снимка: АР, Dave Thompson

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола вярва, че никога не е било по-трудно да станеш шампион на Висшата лига, откакто се присъедини към клуба преди повече от седем години.

Босът на Сити се стреми към четвърта поредна титла в лигата този сезон, но е изправен пред по-силна конкуренция и отборът му загуби два от първите си 10 мача.

Сити е трети в класирането с 24 точки, на две зад лидера Тотнъм. Арсенал е втори, а Ливърпул е на точка зад Сити на четвърто място.

„Всеки сезон е по-труден в сравнение с момента, в който пристигнах. По-добри мениджъри, по-добри отбори. Има още 28 мача за изиграване и много неща ще се случат", каза Гуардиола преди домакинския им сблъсък с Борнемут.

Гуардиола има пълно уважение към Борнемут, който спечели първия си мач в лигата миналия уикенд след четири поредни поражения, успех с 2:1 у дома над Бърнли.

„Андони Ираола е невероятен мениджър, играе офанзивно, атрактивно. Те имат добър дух и не седят със скръстени ръце. Резултатът срещу Бърнли им дава увереност“, добави Гуардиола.

23-годишният нападател на Сити Ерлинг Холанд беше един от фаворитите за спечелването на „Златна топка“ в понеделник, след като отбеляза 52 гола в 53 мача миналия сезон, докато тимът спечели Шампионската лига, Висшата лига и ФА Къп. Норвежецът обаче завърши втори в най-престижната индивидуална класация след Лионел Меси.

„Видях го толкова щастлив, че е претендент близо до Меси и Килиан Мбапе и останалите играчи. Това беше голяма вечер за Манчестър Сити. Холанд има цялата си кариера пред себе си. Той трябва да продължи да печели и шанс да каже „може би през следващия сезон мога да бъда там“. Ерлинг беше доволен да бъде там“, завърши мениджърът.

Към 10:30 на 06.07.2024 Новините от днес