site.btaКапитанът на волейболния Нефтохимик 2010 Иван Станев: "Няма лесни групи и съперници в Шампионската лига"

Снимка: БТА

Капитанът на ВК Нефтохимик 2010 - Иван Станев, смята, че няма лесни съперници в борбата за място в групите на Шампионската лига пож волейбол за мъже, след като националният шампион се класира за втората фаза в квалификациите на надпреварата.

"В дните от неделя се наслушах на много мнения, че със загубата от Будва сме отишли в по-трудната група от втория кръг - с Олимпиакос, Аркада Галац, Прометей, а другата - със сръбския Партизан, испанския Лас Палмас и Инсбрук (Австрия), била по-лесна. Лесни групи и лесни съперници в Шампионската лига няма. Това трябва да е ясно. Аз го знам, защото съм минал през редица мачове и мога да уверя всеки, че е така. От друга страна, при една такава загуба като от Будва, за която аз лично нямам обяснение, се виждат грешките, които не трябва да допускаш отново в бъдеще. Това е може би най-положителната страна на едно подобно поражение“, каза разпределителят, който е и играещ помощник-треньор, за официалния сайт на клуба.

Нефтохимик ще се бори за класиране в групите на Шампионската лига в Румъния от 10 до 12 ноември. Победителят в групата със сигурност печели място в същинската фаза на турнира, а българският отбор може да се класира и като втори, ако е с по-добри показатели от подгласника на спечелилия първото място в другата група.

На бургазлии утре предстои да изиграят втория си мач в първенството – като гост на Добруджа. Срещата е от 17:30 часа в зала "Добротица".

"Влизаме в месец със сгъстен цикъл, защото заради Шампионската лига ни бяха отложени два мача от нашето първенство – с Раковски и Берое. Ще играем почти през три дни – отделно в Шампионската лига в Румъния играем три дни поред, ще имаме много пътувания. Но затова сме 14 души. Аз например много се радвам, че на моя пост имам до себе си такъв човек като Светослав Станков. Той има качества, изгаря от желание, винаги можеш да разчиташ на него“, завърши 38-годишният Станев.

Към 02:33 на 25.07.2024 Новините от днес