site.btaСензационен обрат донесе победата на Сан Антонио Спърс при гостуването на Финикс Сънс

Келдън Джонсън вкарва победния кош за Сан Антонио Спърс срещу Финикс Сънс / снимка: АП/Darryl Webb

Срещи от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

Кливланд - Ню Йорк - 91:109
Финикс - Сан Антонио - 114:115
Лос Анджелис Клипърс - Орландо - 118:102

Отборът на Сан Антонио Спърс постигна първата си победа като гост през сезона, след като надделя над Финикс Сънс със 115:114.

"Шпорите" изоставаха в разултата практически през целия с изключение на последните 1.2 секунди, когато Келдън Джонсън открадна топката от ръцете на Кевин Дюрант и реализира победния кош за гостите.

Тимът на Финикс водеше в убедително до последните минути на мача. На полувремето "слънцата" имаха преднина от 63:45, като в началото на третата четвърт разликата достигна и до 20 точки. Преди заключителните 12 минути на двубоя домакините имаха преднина от 13 точки.

За победителите от Сан Антонио на Келдън Джонсън вкара 27 точки. Девин Васел добави 18, а с толкова завърши и избраният под номер 1 в драфта това лято Виктор Уембаняма.

За Финикс с 26 точки се отчете Кевин Дюрант, Ерик Гордън вкара 20, а с 19 завърши Грейсън Алън.

В друг мач от тази нощ Лос Анджелис Клипърс постигна домакински успех със 118:102. В играта за "ножиците" не се появи новото попълнение Джеймс Хардън, който бе привлечен от Филаделфия 76ърс часове преди мача.

До почивката Орландо имаше преднина, но през второто полувреме домакините направиха обрат и в един момент авансът им достигна до 20 точки.

За тима на Клипърс, който вече с баланс от три победи и една загуба, с 27 точки завърши Пол Джордж. Ръсел Уестбрук реализира още 18, а Боунс Хайланд и Норман Пауъл се отчетоха с по 17.

За Орландо Паоло Банкеро вкара 15 точки, а с братята Франц и Мориц Вагнер завършиха съответно с 14 и 13 точки.

В последния мач от програмата тази нощ Ню Йорк Никс надигра като гост Кливланд Кавалиърс с убедителното 109:91.

След четири промени на водачеството в началото на мача Никс поеха контрол над играта и методично увеличаваха аванса си, за да достигне до 23 точки малко преди края на двубоя.

Джулиъс Рандъл направи "дабъл-дабъл" от 19 точки и 10 борби за победителите, а 19 точки вкара и Джейлън Брънсън. В тима на Клиланд с 26 точки най-резултатен бе Донован Мичъл, но нито един от съотборниците му не успя да вкара повече от 11.

Към 07:15 на 05.07.2024 Новините от днес