site.btaВолфсбург елиминира носителя на трофея РБ Лайпциг във втория кръг от турнира за Купата на Германия

снимка: Swen Pfoertner /dpa via AP

Отборът на Волфсбург победи РБ Лайпциг с 1:0 като домакин в среща от втория кръг в турнира за Купата на Германия по футбол и отстрани носителя на трофея в последните две години.

Победният гол за домакините бе дело на Вацлав Черни в 14-ата минута на двубоя, а гостите от Лайпциг играха с човек по-малко от 56-ата минута, когато Юсуф Поулсен получи втори жълт и съответно червен картон. Чешкото крило на Волфсбург можеше да се разпише отново и 10 минути след първото си попадение след неразбирателство в защитата на противника. След почивката Давид Раум удари греда за гостите.

С успеха Волфсбург сложи край и на серията от три поредни победи на РБ Лайпциг във всички турнири.

В други срещи от втория кръг на турнира Щутгарт елиминира Унион Берлин след домакински успех с 1:0. Дениз Ундав бе точен за Щутгарт в 45-ата минута. Поражението бе 11-о поредно за Унион Берлин във всички турнири.

Четвъртодивизионният ФК Хомбург се наложи над състезаващия се във втора Бундеслига Гройтер Фюрт с 2:1 като домакин, а в мач между втородивизионните Санкт Паули и Шалке 04, домакините от Санкт Паули надделяха с 2:1 след продължения.

Към 03:56 на 25.07.2024 Новините от днес