site.btaВтородивизионният Литекс отстрани Черно море и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България

снимка: ПФК Литекс /pfclitex.com, архив

Среща от втория кръг (1/16-финали) в турнира за Купата на България по футбол за мъже между Литекс (Ловеч) и Черно море (Варна):

Литекс (Ловеч) - Черно море (Варна) - 1:0 (0:0)

голмайстор: 1:0 Виктор Василев 68

стадион: Градски стадион, Ловеч
главен съдия: Станимир Тренчев

жълти картони: Евгени Игнатов (Литекс), Мартин Милушев, Алекс Фернандес, Велислав Василев (Черно море)

състави
Литекс (Ловеч): Алекс Божев, Иван Пенев, Галин Ташев, Росен Маринов, Александър Ангелов, Иван Иванов, Георги Стайков, Виктор Василев (90+5-Васил Василев), Евгени Игнатов (79-Михаил Минков), Илиян Капитанов, Сулиман Абдулганию (88-Кингсли Бучи)

Черно море (Варна): Християн Славков, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Влатко Дробаров, Васил Панайотов, Мартин Дичев (76-Берк Бейхан), Арлинд Дакай (66-Исмаил Иса), Николай Златев (46-Атанас Илиев), Мартин Милушев (46-Едгар Пашеко), Алекс Фернандес, Брено Тейшейра (66-Велислав Василев)

Втородивизионният Литекс (Ловеч) поднесе изненада, отстранявайки лидера в Първа лига Черно море след успех с 1:0 като домакин в среща от втория кръг (1/16-финали) в турнира за Купата на България по футбол и се класира за осминафиналите.

Победният гол за Литекс, 14-и във временното класиране в българската втора дивизия, срещу водения от очаквания бъдещ национален селекционер Илиан Илиев тим на Черно море бе дело на Виктор Василев в 68-ата минута.

Двата състава изиграха равностоен двубой, в който домакините бяха по-активни, но първото полувреме не предложи много голови опасности.

Гостите от Варна застрашиха вратата на Литекс в 15-ата минута, когато Мартин Дичев завърши обещаваща атака на Черно море, но бе неточен.

Домакините организираха най-добрата възможност за попадение в 32-ата минута, но вратарят на варненци Християн Славков се намеси навреме след изстрел на Сулиман Абдулганию. В добавеното време на първото полувреме стражът на Литекс Алекс Божев отрази удар на Васил Панайотов и резултатът остана 0:0.

Сулиман Абдулганию отправи нов изстрел към вратата на Черно море в 52-ата минута, но отново пропусна целта. Четири минути по-късно защитата на варненци се справи след центриране на Илиян Капитанов при атака на Литекс.

Домакините поведоха в 68-ата минута, когато Виктор Василев реализира за 1:0. Илиян Капитанов овладя топката след дълъг пас, напредна и пусна към Василев, който се разписа във вратата на Черно море.

Атанас Илиев пробва удар дистанция към вратата на тима от Ловеч в 77-ата минута, но бе неточен, а три минути по-късно варненци пропуснаха още една възможност за изравняване след изстрел на Пашеко встрани от вратата на противника. Исмаил Иса опита да засече топката след центриране на Панайотов в 86-ата минута, но Божев улови топката.

Футболистите на Черно море опитаха да стигнат до попадение в заключителните минути, но така и не успяха да реализират, а Литекс ликува в края.

Към 10:27 на 19.07.2024 Новините от днес