site.btaБългарският национален отбор по минифутбол победи Оман и продължава към осминафиналите на Световното първенство

снимка: БАМФ

Националният отбор на България по минифутбол срази с 9:0 състава на Оман в последния си двубой в група Е на Световното първенство, което се провежда в Рас Ал Хайма (ОАЕ).

С този успех българската селекция е на върха в потока с 9 точки от три мача и голова разлика 15:0. Отделно от това, България е единственият отбор на Мондиал 2023 без допуснат гол от всички 32 състава в груповата фаза.На 2-о място в група Е остана Черна гора, който победи с 2:1 Япония и продължава също на осминафиналите.

Селекционерът на България Николай Михов направи няколко промени в състава, но това не промени по никакъв начин поведението на двата състава. На полувремето България водеше с 5:0, а през втората част паднаха нови четири гола във вратата на Оман, който се включи в първенството с покана на мястото на отказалия се отбор на Бразилия.

Днес нашият тим бе с няколко класи над съперника, а супер новина е хеттрика на Димитър Александров, който изигра супер мач. Други попадения бяха дело на Ангел Рахов, който се разписа на два пъти и, с Александров е голмайстор на отбора до тук.

По веднъж вкараха Спас Милушев, Денис Иванов, Николай Маринов и Васил Гуджев. А защитата също беше на ниво и не позволи кой знае какви шансове за противника. Съперникът на осминафиналите ще стане ясен по-късно днес, а мачът от елиминациите е утре от 18:00 часа.

Към 18:31 на 24.07.2024 Новините от днес