site.btaЛивърпул се наложи у дома Нотингам Форест във Висшата лига

Ливърпул се наложи у дома Нотингам Форест във Висшата лига

Ливърпул победи лесно с 3:0 у дома Нотингам Форест в мач от десетия кръг във Висшата английска лига.

В 31-ата минута Диого Жота на празна врата при добавка откри резултата за 19-кратните шампиони на страната. Само четири минути след това Доминик Собослай изведе Дарвин Нуниес на празна врата и той отбеляза за 2:0.

По-силната игра на Ливърпул беляза и втората част от двубоя. Мохамед Салах с осмото си попадение за сезона направи 3:0 в 77-ата минута, като асистенция отново беше на унгареца Собослай.

В допълнителното време Коуди Гакпо също се разписа, но попадението му беше отменено заради засада.

Отборът от Мърсисайд игра без нападателя си Луис Диас, чийто родители бяха отвлечени в Северна Колумбия. Майката на футболиста е била открита и спасена, но баща му все още остава в неизвестност, съобщават властите в страната от Южна Америка.

Ливърпул е без поражение на "Анфийлд" в 17 поредни шампионатни двубоя и заема третото място с 23 точки.

Нотингам, който няма победа като гост срещу "червените" от 1969 година, заема 16-та позиция с 10 точки.

В друга среща от кръга Евертън победи с минималното 1:0 като гост Уест Хем. Доминик Калвърт-Люин реализира 50-ия си гол във Висшата лига в 51-ата минута и осигури ценния успех в полза на "карамелите", които са на 15-то място с 10 точки. Евертън записа своя мач номер 1200 във Висшата лига.

Лондончани заемат девета позиция с 4 точки повече от днешния си противник.

Астън Вила победи с 3:1 у дома новака в елита Лутън и се намира на четвърто място в класирането с 22 точки. Попадения на Джон Макгин, Муса Диаби и автогол на Том Локиър осигуриха успеха успеха за отбора от Бирмингам, който постигна клубен рекорд от 12 поредни победи у дома в шампионата.

По-късно днес ще завърши дербито на Манчестър между Юнайтед и Сити.