site.btaИлиан Илиев-младши с контузия в рамото, смениха го принудително при поражение на Кифисия

снимка: БТА

Българският национал Илиан Илиев беше ударен лошо в рамото и това стана причина да бъде заменен принудително на полувремето в мача на тима си Кифисия като гост на Волос. Откриващият мач за 9-ия кръг на гръцката Суперлига завърши с успех за домакините от Волос с 2:1.

Те откриха резултата в 21-ата минута чрез Факундо Бертолио. Само две минути по-късно Илиан Илиев-младши създаде отлична възможност за гостите от Атина. Той центрира и сложи топката на главата на сърбина Огнен Ожегович, чийто обаче удар с глава мина до гредата и излезе в аут.

На полувремето синът на старши треньора на Черно море (Варна) беше заменен от Тиеви Бифума. Но Волос продължи да бъде по-ефективен и удвои преднината си четвърт час преди края на срещата чрез Милош Делетич. Ожегович все пак върна едно попадение за атиняни в 82-ата минута и оформи крайния резултат.

Това е първа победа за Волос от началото на сезона и с 5 точки те остават предпоследни в класирането. Кифисия е 10-и със 7.

Към 22:20 на 24.07.2024 Новините от днес