site.btaВезенков вкара десет точки за 12 минути игра при поражение на Сакраменто срещу Голдън Стейт

Везенков (номер 7) и Моузес Мууди (4) по време на първата четвъртина на мача / Снимка: АП

Александър Везенков отбеляза десет точки и спечели една борба при поражение на Сакраменто Кингс със 114:122 срещу седемкратния шампион Голдън Стейт Уориърс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Българският национал игра 12:16 минути във втория си мач в Лигата. Той подобри стрелбата си на 66.7% и записа две точки повече от дебютния двубой срещу Юта Джаз преди два дни.

Везенков влезе в игра в средата на първата четвъртина и наниза тройка с първата си стрелба, доближила Сакраменто на една точка при 21:22. Той добави нова точна стрелба от далечно разстояние минута и половина по-късно, а в последвалата атака на Уориърс записа защитна борба.

Везенков вкара нови две точки в началото на втората четвъртина, когато Кингс поведоха с 39:28. Българският национал напусна игрището скоро след това и се появи отново в игра в края на третата част, когато Сакраменто изоставаше в резултата. Той записа последните си точки със забивка и съкрати пасива на Кингс при 81:97.

Изоставането на Кингс достигна до 18 точки в края на частта, но домакините се доближиха отново до Уориърс с кош на Де'Арън Фокс за 112:117 само 75 секунди преди края. Стеф Къри обаче отговори със седмата си тройка в ответната атака и така Голдън Стейт реши изхода в своя полза.

Къри бе най-резултатен в мача с впечатляващите 41 точки, а Крис Пол записа десет пункта и 12 асистенции за Уориърс. Де'Арън Фокс вкара 39 за Кингс и Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл с 19 точки и 18 борби.

Това бе първи домакински мач за Кингс след поражението със 100:120 срещу същия съперник в първия рунд на плейофите през пролетта.

Лука Дончич завърши с 49 точки и наниза победна тройка 26.1 секунди преди края за успех на Далас Маверикс със 125:120 срещу Бруклин Нетс в друг мач от петък вечер. Словенецът вкара четири от деветте си стрелби от далечно разстояние в последните три минути и бе автор на 14 от последните 17 точки за Маверикс.

Алекс Карузо вкара тройка само 2.3 секунди преди края на продължението и ДеМар ДоРозън допринесе с 33 точки за победа на Чикаго Булс със 104:103 срещу Торонто Раптърс. Скоти Барнс записа трипъл-дабъл за канадския тим с 22 точки и по десет борби и асистенции.

Бостън Селтикс надви със 119:111 Маями Хийт, след като всички петима титуляри на отбора вкараха поне по 17 точки. Дерик Уайт записа 14 в последната четвъртина и вкара пет тройки за сбор от 28 точки, а Джейлън Браун завърши с една по-малко.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Мемфис - Денвър - 104:108
Шарлът - Детройт - 99:111
Бостън - Маями - 119:111
Атланта - Ню Йорк - 120:126
Кливланд - Оклахома Сити - 105:108
Сан Антонио - Хюстън - 126:122 след продължение
Чикаго - Торонто - 104:103 след продължение
Далас - Бруклин - 125:120