site.btaОБНОВЕНА Марица (Пловдив) записа втори пореден успех в Националната волейболна лига за жени

Снимка: БТА

Шампионът Марица (Пловдив) постигна втора поредна победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени. Възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов надиграха съгражданките си от Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:21, 25:14, 25:18) гейма като домакин в зала „Сила“ и по този начин събраха пълен актив от 6 точки след първите си две срещи в шампионата. Марица 2022 пък регистрира първо поражение след успеха си над Хектор (София) в първия кръг и остава с 3 точки в актива си.

Шампионките започнаха по-концентрирано срещата и стигнаха до ранна преднина от 7:2, която успяха да увеличат до 15:8 в средата на първия гейм и не изпуснаха инициативата, за затворят частта при 25:21.

Втората част се разви по сходен начин. Марица продължи да показва по-добра игра на начален удар и в нападение и не остави шансове на своя опонент, за да вземе и втория гейм с категоричното 25:14.

Третата част вървеше равностойно и символичните гости от Марица 2022 успяха да се задържат близо в резултата до 16:19, когато обаче възпитаничките на Борислав Крачанов направиха серия от 5 поредни точки и това се оказва ключово за крайния изход от третия гейм - 25:18.

В следващия трети кръг Марица е домакин на ДКС Варна, докато Марица 2022 посреща Славия.