site.btaКаролин Гарсия, Даря Касаткина и Цинвън Чжън започнаха с победи на турнира УТА Елит Трофи в Чжухай

Каролин Гарсия започна с победа участието си на турнира УТА Елит Трофи в Чжухай / снимка: АП

Французойката Каролин Гарсия постигна победа с 6:3, 7:6(3) над американката Мадисън Кийс в първия си мач от група "В" на турнира УТА Елит Трофи в китайския град Чжухай.

Гарсия, която през миналата година спечели Финалите на УТА, стигна до успеха във втория по сила заключителен за годината турнира за само 90 минути. С победата си тя нанесе втора загуба на Кийс в надпреварата и американката загуби шансове за класиране на полуфиналите.

Така първата позиция в крайното класиране ще бъде определена от прекия сблъсък между Гарсия и бразилката Беатрис Адад Мая в петък.

В група "А" Барбора Крейчикова пропусна да си осигури първото място. Чехкинята загуби с 5:7, 6:1, 1:6 от рускинята Даря Касаткина и ще се надява на въртележка, за да се класира за полуфиналите. Крейчикова спечели убедително втория сет, а в първия водеше с 4:1, но в него допусна обрат, а в решителния трети сет бе напълно надиграна от Касаткина.

За рускинята това бе първи успех в турнира, но тя ще трябва да спечели и втория си мач срещу полякинята Магда Линете, за да може да продължи към следващия етап.

В последния мач за деня, който откри надпреварата в група "С", китайката Цинвън Чжън спечели с 6:4, 6:7(6), 6:4 срещу хърватката Донна Векич. Мачът премина през серия от обрати, а в третия сет Векич имаше преднина от 4:2 гейма, но подкрепяна от публиката представителката на домакините Чжън направи обрат и записа първа победа в турнира.

В утрешния ден в тази група Векич ще играе с латвийката Йелена Остапенко.

Към 00:25 на 25.07.2024 Новините от днес