site.btaБайерн Мюнхен и Интер с победи в третия кръг от груповата фаза на Шампионската лига

снимка: АП

Германският първенец Байерн Мюнхен спечели гостуването си на Галатасарай в Истанбул с 3:1 в третия кръг от груповата фаза на Шампионската лига по футбол. Така "баварците" записаха трети пореден успех и водят убедително с пълен актив от 9 точки в група "А". Турският състав е на втора позиция с 4 точки.

Кингсли Коман откри резултата за баварците в 8-ата минута, а Мауро Икарди изравни от дузпа след половин час игра с 15-ия си гол за сезона. Той беше спънат в наказателното поле от Йозуа Кимих и сам се разписа от бялата точка. Хари Кейн направи 2:1 за Байерн в 73-ата минута, а шест по-късно асистира на Джамал Мусиала, който реализира третото попадение за тима.

Байерн Мюнхен издържа на интензивния натиск от Галатасарай за повече от 70 минути, преди да вкара двата гола в края. Домакините отправиха 20 удара към вратата на гостите срещу 14 за "баварците".
Така Байерн прекъсна серията на турците от 23 мача без загуба във всички турнири пред 50 хиляди фенове на домакините.

Германците са първият отбор в историята на Шампионската лига, спечелил осем поредни мача като гост от груповата фаза. Байерн също така продължи серията си без загуби до 37 мача и има спечелени 16 поредни двубоя в груповата фаза.

В другата среща от групата Манчестър Юнайтед (Англия) е домакин на ФК Копенхаген (Дания) от 22.00 часа.

В група "Д" финалистът от миналия сезона Интер спечели срещу гостуващия Залцбург (Австрия) с 2:1 и записа втори успех. Италианският тим е лидер в класирането със 7 точки, а гостите са трети с 3.

Алексис Санчес откри резултата в 19-ата минута срещу шампиона на Австрия, след като получи отличен пас в наказателното поле и изпрати топката към далечната греда. В 57-ата Оскар Глох изравни, а Хакан Чалханоолу донесе победата на Интер с попадение от дузпа в 64-тата минута.

Малко преди края гол на Лаутаро Мартинес беше отменен заради засада след намеса на системата за видиоарбитраж (ВАР).

Залцбург, който взе десета поредна титла в Австрия и общо 17-а в историята си през миналия сезон, за последно спечели в Италия в груповата фаза на Лига Европа през 2009/1010 в първия си мач срещу Лацио с 2:1.

Другият мач от групата между Бенфика (Португалия) и Реал Сосиедад (Испания) е по-късно днес.

Към 05:23 на 08.07.2024 Новините от днес