site.btaГолове на Сон и Мадисън качиха Тотнъм на върха във Висшата лига, мениджърът Ангелос Постекоглу с исторически старт на кариерата си

Джеймс Мадисън и Хюн-мин Сон се радват след гола на англичанина в мача с Фулъм / снимка: АП

Тотнъм оглави еднолично класирането във Висшата лига на Англия, след като в последния мач от деветия кръг надигра гостуващия Фулъм с 2:0.

По този начин "шпорите" събраха 23 точки и водят с две пред шампиона Манчестър Сити, който е втори. Активът на тима също така е рекорден на този етап от кампанията от сезон 1960/61, когато Тотнъм спечели последната си титла в английския елит. Друг рекорд пък записа наставникът Ангелос Постекоглу, който стана първият мениджър в ерата на Висшата лига, който взима 23 точки в първите си девет срещи.

На "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в Лондон точни за домакините бяха Хюн-мин Сон и Джеймс Мадисън.

Сон откри резултата в 36-ата минута с прекрасно изпълнение от границата на наказателното поле, реализирайки седмото си попадения през кампанията. Кореецът асистира за втория гол в срещата, който бе дело на Мадисън в 54-тата минута.

Фулъм имаше своите шансове да се върне в мача през второто полувреме, но "котиджърс" бяха отказани от чудесните намеси на вратаря Гулиелмо Викарио. Загубата остава отбора от Западен Лондон на 13-о място в класирането с 11 точки.