site.btaЛевски се справи при гостуването си на Берое и оглави класирането в НБЛ

Левски се справи при гостуването си на Берое и оглави класирането в НБЛ
снимка: Национална баскетболна лига

Левски се наложи над Берое с 86:76 (31:16, 14:24, 19:21, 22:15) като гост в Стара Загора в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе трета поредна за „сините“ от началото на сезона и ги изпрати на върха във временното класиране с равен актив с Черноморец. Берое допусна второ поражение от трите си изиграни двубоя до момента.

Гостите започнаха много силно и поведоха с 31:16 след 10 минути игра в Стара Загора.

Последва спад в играта на „сините“, а баскетболистите на Берое се доближиха само на точка в средата на втората част при 34:35. Гостите обаче задържаха преднината и на почивката резултатът бе 45:40 в тяхна полза.

Берое се държеше близо до противника, като преди последната четвърт пасивът на домакините бе само 3 точки – 61:64, но до края те не успяха да стигнат до обрат.

Алън Арнет бе най-резултатен за Левски с 25 точки, 6 борби и 3 асистенции. Джон Флорвиъс се отчете със 17 точки и 8 борби, а Златин Георгиев допринесе с 14 точки и 6 борби.

Карлос Пепин завърши с „дабъл-дабъл“ за Берое с 20 точки и 14 борби, а по 13 точки вкараха Даръл Деайвис и Михаил Комбаков.

За Левски предстои дербито с ЦСКА на 30 октомври, докато Берое ще гостува на Ямбол на 28 октомври в следващия си мач от шампионата.

Срещи от третия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Берое Стара Загора – Левски – 76:86 (16:31, 24:14, 21:19, 15:22)

от неделя:
Спартак Плевен – Черноморец – 75:78 (22:23, 25:22, 11:25, 17:8)

Балкан – Черно море Тича    - 86:80 (26:19, 14:28, 17:19, 29:14)
ЦСКА – Миньор 2015          - 78:85 (15:23, 20:13, 23:21, 20:28)
Рилски спортист – Шумен     - 75:86 (17:28, 26:17, 19:18, 13:23)

Академик Пловдив – Ямбол    - 89:96 (23:24, 23:20, 19:26, 24:26)

9. Шумен             3	1  2	245:255  4
10. Миньор 2015      3	1  2	191:265  4
11. Черно море Тича  3	0  3	227:269  3
12. Академик Пловдив 3	0  3	230:280  3

Към 07:20 на 05.07.2024 Новините от днес