site.btaЖенският волейболен тим на ЦСКА надделя над Дея спорт в петгеймов сблъсък на старта на сезона

снимка: БТА, архив

Отборът на ЦСКА се справи с новака в елита Дея спорт с 3:2 (25:19, 20:25, 23:25, 25:19, 15:11) като домакин в София в оспорвана среща от първия кръг в новия сезон в женската Национална волейболна Demax+ лига на България.

„Червените“ поведоха с 1:0 след успешен първи гейм, но гостите от Дея спорт обърнаха до 2:1 след 25:20 и 25:23 в следващите две част.

Волейболистките на ЦСКА си върнаха инициативата в четвъртия гейм, който спечелиха с 25:19, а в тайбрека надделяха с 15:11, за да стигна до победата.

В следващия кръг финалистът от миналия сезон ЦСКА ще гостува на Левски София на 28 октомври, а в същото време за Дея спорт предстои гостуване на Славия 2017.