site.btaЖирона вкара 5 гола срещу Алмерия и се изравни с Реал Мадрид на върха в Испания

Жирона вкара 5 гола срещу Алмерия и се изравни с Реал Мадрид на върха в Испания
снимка: АП, архив

Отборът на Жирона продължава впечатляващото си представяне от началото на сезона в испанското футболно първенство след домакински успех над Алмерия с 5:2 в двубой от осмия кръг.

Жирона си върна втората позиция във временното класиране в Ла Лига с 25 точки, колкото има и лидерът Реал Мадрид. Алмерия остава без победа на последната, 20-а позиция и само 3 точки към момента.

Гостите от Алмерия поведоха с 2:0 в началните минути двубоя след две попадения на бразилеца Лео Баптистао във втората и 24-ата, а Иван Мартин намали за 1:2, вкарвайки гол за Жирона в 37-ата минута.

Домакините обърнаха до 3:2 още до почивката след като на два пъти в рамките на четири минути се разписа Артьом Довбик. 26-годишният украински нападател бе точен в 39-ата и 43-ата минути.

Бразилецът Савио покачи на 4:2 в 71-ата минута, а в 85-ата влезлият като резерва уругваец Кристиан Стуани оформи крайното 5:2.