site.btaМарица 2022 се наложи над Хектор на старта на женското волейболно първенство

Марица 2022 се наложи над Хектор на старта на женското волейболно първенство
Снимки: Боян Ботев, БТА

Отборът на Марица 2022 стартира с победа новия сезон в Националната волейболна лига за жени. Пловдивският тим надигра Хектор (София) с 3:1 (25:15, 25:23, 20:25, 25:19) гейма като домакин в зала „Сила“ в двубой от първия кръг на шампионата.

Срещата започна равностойно, но в средата на първия гейм домакините направиха серия от точки и отвориха преднина от 17:13, която  увеличиха в хода на гейма и спечелиха първата част с категоричното 25:15.

Вторият гейм бе много равностоен и вървеше точка за точка, но в решителните моменти отборът на Марица 2022 бе по-концентриран и успя да удвои аванса си в геймовете си след 25:23.

Третата част също протече с поделено надмощие, но при 20:21 Хектор направи серия от 4 поредни точки за крайното 25:20, с което намали изоставането си.

В началото на четвъртия гейм обаче Марица 2022 отново повиши ефективността си в атака и взе ранна преднина от 11:5 точки, която домакините задържаха, за да се поздравят с крайния успех след 25:19.

В следващия кръг Марица 2022 се изправя срещу шампионките от Марица (Пловдив), докато Хектор е домакин на ДКС Варна.

Към 20:22 на 23.07.2024 Новините от днес