site.btaАдриан Андреев стартира успешно в квалификациите на турнира по тенис в Брест

Адриан Андреев стартира успешно в квалификациите на турнира по тенис в Брест
снимка: БТА, архив

Адриан Андреев преодоля успешно първия кръг на квалификациите на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Брест (Франция) от сериите "Чалънджър" с награден фонд 118 000 евро.

Българинът победи 12-ия в схемата украинец Олексий Крутих със 7:6(4), 7:6(4) в мач, продължил два часа и 17 минути и се класира за втория кръг на пресявките.

Съперник на Андреев в спора за класиране в основната схема ще бъде четвъртият поставен Дуйе Айдукович от Хърватия.

Адриан Андреев спаси три сетбола в първата част и изравни за 5:5, след което спечели тайбрека.

Във втория сет той поведе с 4:1, но допусна изравняване за 4:4. При 6:5 българинът пропусна два мачбола, но успя да стигне до победата отново след тайбрек.

Към 16:29 на 18.07.2024 Новините от днес