site.btaШесто и осмо място в многобоя за България при смесените двойки и женските тройки на Европейското първенство по спортна акробатика при младежите

Женската тройка Маринела Иванова, Петя Георгиева и Емили Йорданова, снимка БТА

Смесената двойка Милица Смоленска и Андрей Христов завърши на шесто място в многобоя при младежите (13-19 години) на Европейското първенство по спортна акробатика във Варна.

Българите събраха оценка 74.690 точки (25.420 на баланс, 24.360 на темпо и 24.910 в комбинираното съчетание). С изключително изпълнение в комбинацията смесената двойка на Украйна Иван Лабунец и Ефросиния Кривицка се пребори за шампионската титла в многобоя с 83.050 точки, изпреварвайки лидерите след квалификациите от Италия Едуардо Ферарис и Ариана Лука, които останаха със сребърните медали с 82.620. Бронзовите отличия заслужи двойката на Португалия Андре Фиуза и Мадалена Томас със 79.810 точки.

Смоленска и Христов ще участват и на финала на баланс, след като постигнаха пети резултат в квалификациите. Надпреварата започва в неделя (22 октомври) от 15.10 часа.

Женската тройка Маринела Иванова, Петя Георгиева и Емили Йорданова завърши на осмо място в многобоя на шампионата при младежите (13-19 години). Българските момичета събраха 79.060 точки (26.140 на баланс, 26.590 на темпо и 26.330 в комбинираното съчетание), заемайки осма позиция в крайното класиране от 27 участващи женски тройки.

Европейската титла спечели Великобритания (Руби Брей, Аби Рийд, Ема Фараж) със сбор от 83.890 точки. Сребърните медали са за Азербайджан (Анахита Башири, Захра Рашидова, Назрин Зейниева) с 83.690, а бронзовите отличия спечели Португалия (Марта Оливейра, Леонор Карейра, Ема Фернандеш) с 82.660 точки.

Към 23:32 на 18.07.2024 Новините от днес