site.btaЛокомотив 1929 (София) и ЦСКА 1948 не успяха да си вкарат гол в мач от 14-ия кръг на efbet Лига

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 14-ия кръг между отборите на Локомотив 1929 (София) и ЦСКА 1948:

Локомотив 1929 (София) - ЦСКА 1948 - 0:0
стадион: "Локомотив", София.
главен съдия: Ивайло Ненков
жълти картони: Гонсало Кардосо, Карлос Франса (Локомотив); Ерденис Гурища, Антонио Вутов, Симеон Петров, Елитон, Никола Илиев (ЦСКА 1948).
състав на Локомотив: Бабукар Гайе, Гонсало Кардосо (55-Даниел Ками), Бруно Франко, Диме Димов, Диого Тейшейра (81-Валентин Николов), Красимир Милошев (80-Стийв Траоре), Ивайло Найденов, Красимир Станоев, Лука Иванов, Антони Иванов (54-Симеон Мечев) и Димитър Митков (43-Карлос Франса).
състав на ЦСКА1948: Даниел Наумов, Бирсент Карагарен (62-Радослав Кирилов), Антонио Вутов (72-Никола Илиев), Емил Ценов (85-Парвиз Умарбаев), Ерденис Гурища (46-Стийв Фуртадо), Педриньо (62-Видар Кяртансон), Симеон Петров, Елитон, Ивайло Чочев, Георги Русев и Симеон Василев.

Локомотив 1929 (София) и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в мач от 14-ия кръг на българската футболна efbet Лига и запазиха позициите си в класирането на първенството. "Червените" са седми с 22 точки, а "железничарите" остават 12-и с осем по-малко.

ЦСКА 1948 бе по-активен в нападение и направи първото положение в десетата минута. Ерденис Гурища подаде към Емил Ценов, а халфът преодоля няколко метра и стреля от далечно разстояние, но топката мина близо до страничната греда.

В добавеното време Педриньо получи подаване в наказателното поле на домакините и се озова сам срещу вратаря на Локомотив, но уцели греда. В последствие ситуацията бе маркирана със засада на халфа на "червените".

На старта на второто полувреме Бруно Франко спаси домакините от попадение. Ивайло Чочев получи пас в наказателното поле и залъга един защитник, но бразилецът успя да се върне на време и изби топката от краката на миналогодишния голмайстор на първенството. Минути по-късно и Елитон пропусна от близо разстояние, след като Симеон Мечев изби удара му пред вратата.

Последното положение бе за резервата Видар Кяртансон. Той получи центриране на около пет метра от вратата на "железничарите", но ударът му с глава бе слаб.

Локо и ЦСКА 1948 не успяха да си отбележат гол до края и срещата завърши при нулево равенство, след като два часа по-рано Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) си отбелязаха осем попадения.