site.btaОтборът на Шоутайм постигна първа победа в женското баскетболно първенство

Отборът на Шоутайм постигна първа победа в женското баскетболно първенство
Снимка: БТА

Отборът на Шоутайм записа първа победа в първенството на България по баскетбол за жени. Варненският тим надигра състава на Академик (Пловдив) с 79:61 (29:15, 23:19,10:17, 17:10)  като гост в зала „Олимпиада“ в среща от третия кръг на шампионата и по този начин нанесе трето поредно поражение на пловдивчанки от началото на сезона.

Шоутайм бе много по-ефективният отбор в нападение още от самото начало на двубоя и бързо натрупа двуцифрена преднина от 29:15 в края на първата четвърт, а след вторите десет минути баскетболистките на Кирил Петров се оттеглиха на почивка с аванс от 52:34.

След паузата Академик подобри представянето си и взе третата част със 17:10, с което намали изоставането си до 51:62, но в последната четвърт варненският тим не изпусна инициативата и се поздрави с успеха с крайното 79:61.

Най-резултатна за победата на Шоутайм бе Адриана Балтанова с 24 точки, а Габриела Ангелова направи „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 10 борби.

За домакините Анастасия Калева вкара 21 точки и взе 13 борби.

В следващия четвърти кръг от шампионата Академик гостува на Дунав (Русе), докато за Шоутайм предстои визита на Локомотив (София) в столичната зала „Триадица“.

Към 05:31 на 06.07.2024 Новините от днес