site.btaИспанската тенисистка Ребека Масарова ще играе на полуфиналите в Клуж-Напока

Испанската тенисистка Ребека Масарова ще играе на полуфиналите в Клуж-Напока
снимка АП

Четвъртата поставена Ребека Масарова (Испания) ще играе на полуфиналите на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Клуж-Напока (Румъния) от сериите УТА 250 с награден фонд 259 303 долара.

Масарова отстрани на четвъртфиналите петата в схемата румънка Ана Богдан с 3:6, 7:6(4), 6:3. Срещата продължи два часа и 41 минути. 24-годишната представителка на Испания стигна до обрата след като изравни резултата с успешен тайбрек във втория сет. В решителната трета част Ребека Масарова поведе с 4:1 и удържа аванса си до края.

Тя ще се изправи срещу друга румънка Елбена-Габриела Русе в битката за достигане до финала. 188-ата в световната ранглиста надигра колумбийката Емилиана Аранго с 6:1, 0:6, 6:1.

Германките Тамара Корпач и Ева Лис ще се срещнат в другия полуфинал. Корпач победи Даря Снигур от Украйна след обрат с 3:6, 6:2, 6:4, докато Лис елиминира рускинята Екатерина Макарова с 6:2, 6:2 само за 68 минути игра.

Към 07:16 на 06.07.2024 Новините от днес