site.btaОБНОВЕНА Французинът Гаел Монфис отстрани Адриан Манарино и достигна до полуфиналите на турнира по тенис в Стокхолм

снимка: АП

Французинът Гаел Монфис се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Стокхолм (Швеция) от сериите АТП 250 с награден фонд 673 630 евро.

Шампионът от 2011 година Монфис елиминира втория поставен Адриан Манарино (Франция) след 7:5, 7:6(3) за час и 47 минути игра. Това ще бъде първи полуфинал на ниво АТП за френския тенисист от 21 месеца насам.

Негов противник ще бъде сърбина Ласло Джере, който спечели срещу Томаш Махач от Чехия с 5:7, 7:6(5), 6:4 в оспорван мач, продължил 3:10 часа.

Руснакът Павел Котов също влезе в топ 4 след като на четвъртфиналите надделя над третия поставен нидерландец Талон Грийкспор със 7:6(4), 6:2 за час и 35 минути.

След оспорван първи сет, в който отрази три сетбола и победи с тайбрек, 24-годишният Котов завърши мача с четири последователни гейма за крайното 6:2 във втората част.

Съперник на руснака в спор за класиране на финала ще бъде сърбинът Миомир Кецманович, който продължи напред след 6:0, 3:2 срещу Елиас Имер и отказване на представителя на Швеция заради проблеми с гърба.

Към 09:59 на 02.07.2024 Новините от днес