site.btaТейлър Фриц започна успешно защитата на титлата си в Токио

Тейлър Фриц започна успешно защитата на титлата си в Токио
Тейлър Фриц започна с победа на турнира в Токио / снимка: АП

Тейлър Фриц започна успешно защитата на титлата си на турнира от сериите АТП 500 в Токио.

Американецът, който е поставен под номер 1 в схемата, надигра в мач от първия кръг британеца Камерън Нори с 6:3, 6:4 за 81 минути. Фриц имаше затруднения само в първите минути на двубоя, когато допусна изоставане от 2:4 гейма. На бързата настилка в японската столица обаче той бързо успя да си върне контрола над ситуацията, като спечели седем поредни гейма, за да вземе първия сет и да отвори преднина от 3:0 във втория, която му бе напълно достатъчна.

Във втория кръг Фриц ще срещне представителя на домакините Шинтаро Мочидзуки. Японецът, който е извън топ 200 на световната ранглиста, постигна първата си победа в основната схема на турнира от АТП след 6:4, 7:6(5) над аржентинеца Томас Мартин Етчевери.

За разлика от Фриц, другият миналогодишен финалист и номер 6 в схемата Франсис Тиафо отпадна. Американецът отстъпи с 3:6, 6:7(4) на руснака Аслан Карацев и затвърди впечатлението, че се намира в слаба форма. Тиафо има само една победа в последните си шест мача, като тя дойде в демонстративната надпревара "Лейвър къп".

От своя страна Карацев, който наниза 10 аса за победата, сложи край на серията си от две поредни загуби и във втория кръг ще очаква победителя от двойката между китаеца Чжъчжън Чжан и поляка Хуберт Хуркач.

За втория кръг Токио се класира номер 2 в ранглистата Каспер Рууд. Норвежецът срещна сериозна съпротива от страна на японеца Юсуке Ватануки, но успя да стигне до победата след 7:6(6), 6:3. Рууд трябваше да спаси три брейкбола при 5:5 гейма в първия сет, както и сетбол на свой сервис в тайбрека, за да успее да измъкне първата партия от мача час и 10 минути игра.

Доста по-безоблачен за него се оказа вторият сет, в който той успя да направи по един пробив в началото и края му, за да си гарантира мясотот в следващата фаза. В нея той ще се изправи срещу американеца Маркос Хирон.

Австралиецът Алекс де Минор, номер 4 в схемата, запази надеждите си за класиране на Финалния турнир на АТП след трудна победа с 4:6, 7:6(4), 7:6(1) над британеца Джак Дрейпър. Мачът продължи 3 часа и 10 минути, като Дрейпър сервираше за спечелването на мача при 5:4 гейма в третия сет, но се пропука и Де Минор използва шанса си.

Във втория кръг Де Минор, който е на 13-о място в ранглистата, ще срещне Диего Шварцман. В изцяло аржентинска афера Шварцман надигра Франсиско Черундоло с 6:4, 6:1 за 81 минути. По този начин Шварцман се доближи максимално до завръщане в топ 100 на световната ранглиста, като за тази цел се нуждае от само още една победа в турнира.

Към следващия етап в японската столица продължава и младата американска сензация Бен Шелтън. 19-годишният полуфиналист от последното издание на Откритото първенство на САЩ започна колебливо мача си с японеца Таро Даниел, но успя да направи обрат и да го спечели с 3:6, 6:4, 7:6(2).

Съперник на Шелтън във втория кръг ще бъде австралиецът Джордан Томпсън, който вчера елиминира поставения под номер 3 в схемата и олимпийски шампион от Игрите в Токио Александър Зверев от Германия.

Стартът на турнира се оказа неуспешен и за олимпийския вицешампион Карен Хачанов. Поставеният под номер 7 в схема руснак загуби в първия кръг от австралиеца Алексей Попирин с 4:6, 2:6. В следащия етап Попирин ще премери сили с чилиеца Кристиан Гарин.

Към 07:08 на 21.07.2024 Новините от днес