site.btaВашингтон се наложи над Калгари след изпълнение на дузпи в НХЛ

Вашингтон се наложи над Калгари след изпълнение на дузпи в НХЛ
Снимка: АП

Евгени Кузнецов вкара решителната дузпа за Вашингтон при успеха над Калгари с 3:2 в Националната хокейна лига. Матю Филипс се отчете с гол и асистенция, а Конор Макмичъл съще се разписа за столичани. Вратарят на Вашингтон Дарси Кюмпър направи 38 спасявания в мача. При дузпите той отрази ударите на Жонатан Юбердо, докато Егор Шарангович и Назем Кадри не уцелиха целта.
Дилон Дюб и Адам Ружичка записаха по гол и асистенция за Калгари, вратарят Якоб Маркстрьом спря 21 шута.

Джеймс Раймер направи 23 спасявания за Детройт при успеха над Кълъмбъс с 4:0 като гост. Шейн Гостисбиър, Микаел Расмусен, Дилан Ларкин и Ейндрю Коп вкараха за Детройт, който вече има две поредни победи след поражението от Ню Джърси на старта.

Сам Райнхарт вкара два гола, а Сергей Бобровски спря 31 удара при победата на Флорида над домакина Ню Джърси с 4:3. Гостите водеха с 4:0, но позволиха на съперника да вкара три безответни попадения в третата част, което все пак не се оказа решаващо. Картър Верхег и Нико Микола вкараха за Флорида, като това бе първи успех за тима през сезона. Витек Ванечек спаси 26 шута на вратата на Ню Джърси. Ерик Хаула, Майкъл Маклауд и Йеспер Брат реализираха за гостите.

Винсънт Трочек вкара победния гол при числено предимство за Ню Йорк Рейнджърс при успеха нас Аризона с 2:1. Крис Крайдър отбеляза четвъртия си гол за сезона, Игор Шестьоркин отрази 26 удара. Клейтън Келър бе точен за Аризона.

Кори Пери отбеляза за Чикаго при убедителния успех над Торонто с 4:1. Макензи Ентуистъл, Тайлър Джонсън и Тейлър Радиш също вкараха за победителите. Андреас Атанасиу спаси 34 шута. Джон Таварес отбеляза за Торонто, който бе спечелил първите си два мача за сезона.