site.btaЖенският национален отбор на България по хандбал загуби от Черна гора в мач от евроквалификациите

България отстъпи на Черна гора във втория си мач от квалификациите за Евро 2024 по хандбал за жени / снимка: БТА

Националният отбор на България по хандбал за жени отстъпи с 20:34 (11:13) пред силния тим на Черна гора във втория си мач от група 6 на квалификациите за европейското първенство.

В "Арена Шумен" българките изиграха много добро първо полувреме срещу бронзовите медалистки от последния европейски шампионат, като в средата му дори водеха с два гола при 6:4, 7:5 и 8:6. След това обаче черногорките, които са един от едва петте отбора стигали до титлата от европейско първенство при жените, поеха контрол над играта и методично започнаха да трупат все по-голяма преднина.

Особено силно за гостенките бе началото на второто полувреме, в което те вкараха осем безответни гола, за да поведат с 21:11.

За победителките най-резултатна в мача Матея Плетикошич, която реализира осем гола. Още пет прибави Нина Булатович.

За България Гергана Грозданова отбеляза шест попадения, а Мария Спирдонова вкара четири.

В класирането в групата България остава на последното четвърто място с две загуби от два мача, докато Черна гора е лидер с две победи.

Следващият двубой на българките от европейски квалификации е срещу тима на Турция през февруари следващата година.  За европейското първенство се класират първите два тима от всяка от осемте квалификационни групи плюс четирите най-добри трети отбора.

Към 03:15 на 03.06.2024 Новините от днес