site.btaВладина Грошева стана шампионка в многобоя при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика в София

снимка: БФХГ Фейсбук

Владина Грошева от клуб София спорт 2017 спечели златния медал в многобоя при жените завършилото в зала "София" Държавно първенство по художествена гимнастика, "Б" категория, което е последното за годината в календара на БФХГ.

Грошева събра 47.350 точки, след като беше оценена с 25.500 на топка и 21.850 на лента. Според регламента гимнастичките играха само два уреда.

Среброто взе Сияна Стоянова от  Тракия (Пловдив) с 47.175, а трета се нареди съотборничката й Анелия Личева с 43.525 точки.

В отборната надпревара на първо място е Тракия (Пловдив) първи отбор, пред Академик първи отбор и Левски първи отбор.

В двата финала при жените (топка и лента) златните медали взе Владина Грошева, Сияна Стоянова (Тракия) е втора и на двата уреда, на топка бронз завоюва Дариа Войнова (Академик), а на лента - Анелия Личева (Тракия).

Към 10:24 на 19.07.2024 Новините от днес