site.bta"Резултатите не са справедливи с България, след червения картон получихме предимство", заяви литовският треньор Едгарас Янкаускас

Селекционерът на националния отбор на Литва Едгарас Янкаускас се радва на най-хубавите дни в своята треньорска кариера. Неговите футболисти победиха България с 2:0 в София и записаха първи успех след две години чакане.

С днешните три точки Литва има вече 5 и по всяка вероятност ще заеме 4-ото място в група G на Европейските квалификации. Литовският журналист Томас Лангвинис заяви пред БТА, че със сигурност Янкаускас ще получи вот на доверие от местната футболна федерация, защото е променил лицето на тима. Докато преди Литва само се е защитавала, сега се опитва да играе футбол.

Самият Янкаускас заяви, че продължава да харесва българския отбор и да смята, че страната ни и в момента в това си състояние разполага с добри футболисти.

"България е млад и добър отбор, а резултатите изобщо не са справедливи с тях. Наистина не знам, но и не е моя работа защо се случва така. просто логиката отсъства, заяви Янкаускас. "Това беше страхотна отборна победа от страна на нашите играчи, персонала и федерацията, която ни позволи да се подготвим по-добре за този мач. Ние като отбор си имаме нашите задачи и цели – здрава агресия в наказателното поле и отговорно отношение към статичните положения. Радвам се, че се поучихме от грешките, от които допуснахме голове в предишните мачове".

"Получихме предимство в последните минути на първото полувреме. До тогава България беше по-добра и игра агресивно. Беше важно да задържаме топката в по-големи периоди от време, след като бяхме с човек повече на терена и така да цедим още от силите на противника.  Ако трябва да бъда честен, българите опитаха да реагират през второто полувреме и с човек по-малко, не се отказаха. Но ние се възползвахме от една ситуация и вкарахме втори гол, който генерално промени хода на мача, каза още литовският треньор.

А на въпрос дали приема днешната победа като чудо, той отговори: "Няма чудеса! Ако няма целенасочена работа, отдаденост, тогава тези победи трудно се постигат. Нашите съперници правят големи инвестиции и имат много конкурентни първенства. На нас ни липсва капацитет на първенството, за да мечтаем за нещо повече".

Към 17:29 на 24.07.2024 Новините от днес