site.btaЦСКА представи отбора за пролетния полусезон с победа над Царско село, Кайседо с два гола, Вион се контузи

голмайстори: 1:0 Юрген Матай 24, 3:0 Жорди Кайседо 82, 90
съставът на ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай, 23. Томас Лам, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо
резерви: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 11. Калоян Пехливанов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 22. Георги Чорбаджийски, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 7 Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 17. Бисмарк Чарлс

ЦСКА победи Царско село с 3:0 в последната си контрола преди подновяването на първенството. Срещата се игра на стадион "Българска армия" и бе официално представяне на състава на ЦСКА за пролетния полусезон с двете нови попълнения през зимния трансферен прозорец Браян Морено и Маурисио Гарсес.
Юрген Матай откри резултата, а Жорди Кайседо вкара два гола в края на мача за успеха на "червените". Един от основните играчи на ЦСКА Тибо Вион напусна терена с контузия след грубо нарушение в средата на второто полувреме.
Старши треньорът на "червените" Стойчо Младенов започна със състава, който се очаква да бъде титулярен при подновяването на първенството: Густаво Бусато, Юрген Матай, Томас Лам, Иван Турицов, Брадли Мазику, Жеферсон, Амос Юга, Греъм Кери, Георги Йомов, Яник Вилдсхут, Жорди Кайседо.
"Червените" влязоха агресивно в мача и още в началните минути пропуснаха удобни ситуации за гол чрез Томас Лам, Греъм Кери и Яник Вилдсхут.
В 24-а минута ЦСКА поведе с гол на капитана Юрген Матай, който засече с глава топката в мрежата след центриране на Кери от корнер.
През втората част и двата отбора извършиха редица смени и темпото на игра спадна. Новото попълнение в ЦСКА Маурисио Гарсес опита мерника си в 60-а минута, но вратарят на "царете" улови. Младокът Георги Чорбаджийски също имаше шанс да се разпише, но пропусна.
В 64-а минута котдивоарецът Пиер Зебли от Царско село влезе остро в краката на Тибо Вион и получи червен картон, а Вион напусна терена с контузия и бе откаран в болница за прегледи.
В 80-а минута втори играч на Царско село получи червен картон, след като Матео Лукарели видя жълтия цвят на картона за втори път за нарушение в средата на терена.
Осем минути преди края Чорбаджийски шутира, а след рикошет топката попадна у Жорди Кайседо и той реализира втория гол за ЦСКА. В добавеното време еквадорецът реализира втория си гол за крайното 3:0.
ЦСКА започва полусезона на 13 февруари с отложения мач от 4-ия кръг на efbet Лигата срещу Локомотив (София).