site.btaАнтоан Гризман донесе победата на Атлетико Мадрид срещу Реал Сосиедад в Ла Лига

Антоан Гризман донесе победата на Атлетико Мадрид срещу Реал Сосиедад в Ла Лига
снимка: АП

Антоан Гризман вкара късна дузпа, за да донесе победата на Атлетико Мадрид с 2:1 срещу гостуващия Реал Сосиедад в среща от поредния кръг на футболното първенство на Испания.

Атлетико, който има мач по-малко, събра 19 точки от осем мача и се изкачи на четвърти в класирането, на пет точки зад лидера Реал Мадрид. Възпитаниците на Диего Симеоне записаха пета поредна победа във всички турнири.

Домакините доминираха от самото начало, а Самуел Лино откри резултата в 22-ата минута с удар отблизо.

Футболистите на Атлетико пропуснаха няколко положения, а Реал Сосиедад стигна до изравнителен гол чрез попадение на Микел Оярзабал при контраатака в 73-ата минута.

Атлетико все пак стигна до успеха, след като реферът забеляза игра с ръка на Карлос Фернандес от Реал Сосиедад в наказателното поле в 86-ата минута и Гризман отбеляза отсъдената дузпата, за да донесе трите точки на своя тим.

По-късно днес са срещите Алавес - Бетис, Селта Виго - Хетафе и Гранада - Барселона.