site.btaАмериканката Симон Байлс спечели още два златни медала в последния ден на Световното първенство по спортна гимнастика в Белгия

снимка: АП

Четирикратната олимпийска шампионка Симон Байлс спечели още два златни медали на финалите на греда и на земя в неделя, добавяйки към тези в отборната надпревара и в многобоя на Световното първенство по гимнастика в Антверп (Белгия).

Американката се превърна в най-титулуваната гимнастичка в историята, като взе титлата в многобоя при завръщането си на големи състезания и сега вече има 37 златни отличия от Световни първенства и от олимпийски игри.

Байлс спечели на греда с 14.800 точки и на земя с 14.633. 26-годишната американка е завоювала общо 30 медала от Световни първенства, от които 23 са златни.

"Не бях много притеснена за броя на медалите или цвета им. Просто искам да изляза там и да направя съчетанията си отново. Няма значение дали ще се кача на подиума или не, това не беше нещо, което ме интересува. Просто искам отново да се състезавам уверено", каза звездата на световната гимнастика.

Джейк Джарман също спечели първи медал за Великобритания от шампионата, след като взе златото на прескок при мъжете с 15.050 точки.

21-годишният състезател е първият британски гимнастик, който печели световната титла на прескок.

В този финал българинът Кевин Пенев се нареди на осмо място с 14.183 точки и взе олимпийска виза за Игрите в Париж 2024.

Лукас Даузер стана първият германски гимнастик, спечелил злато от Световно първенство от 16 години насам. 30-годишният германец триумфира на успоредка с 15.400 точки.

На висилка при мъжете титлата взе Дайки Хашимото от Япония с 15.233.

Към 13:27 на 06.07.2024 Новините от днес