site.btaИнтер пропиля аванс от два гола и завърши наравно с гостуващия Болоня в Серия А

Интер пропиля аванс от два гола и завърши наравно с гостуващия Болоня в Серия А
снимка: АП

Лидерът в класирането Интер завърши 2:2 с гостуващия Болоня на "Сан Сиро" в среща от осмия кръг на футболното първенство на Италия. Домакините пропиляха два гола аванс и взеха само точка от мача.

"Нерадзурите", които не бяха допуснали гол в предишните си два двубоя, започнаха отлично и поведоха с попадения на Франческо Ачерби в 11-ата с глава след центриране от ъглов удар и на Лаутаро Мартинес в 13-ата минута със силен шут от далечна дистанция. За аржентинеца това е 10-о попадения за сезона.

Рикардо Орсолини беше точен от дузпа в 19-ата, за да намали изоставането на тима на Болоня. 11-метровият наказателен удар беше отсъден заради фаул на Мартинес, който повали Луис Фъргюсън в наказателното поле. В 52-ата Джошуа Зиркзее направи 2:2 с удар по земя от границата на наказателното поле.

В 59-ата минута резервата на домакините Алексис Санчес прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

"За втори път повеждаме и не печелим, така загубихме и от Сасуоло. Днес допуснахме грешки и разсейване, които не можем да позволим. За съжаление, тези моменти на разсейвания ни костват много на фона на иначе много доброто представяне. След като водихме с 2:0 и предвид всички положения, които създадохме, това равенство е трудно за приемане. Трябва да продължим да работим и да се подобряваме", каза треньорът на тима Симоне Индзаги пред DAZN.

Със спечелената точка Интер остава на върха с 19 пункта актив и мач повече, а Болоня запазва осмата позиция с 11 точки.

По-късно днес Ювентус е домакин на Торино, а Милан ще гостува на Дженоа.