site.btaНестор Ел Маестро: "Разочаровани сме, но няма магическа формула за мотивация и спокойствие по едно и също време"

Изказвания след дербито от 13-ия кръг в Първа лига между ЦСКА-София и Левски (1:1):

Нестор Ел Маестро, треньор на ЦСКА-София:
"Съобразяваме се с резултата. Разочаровани сме, защото бяхме в по-добра форма преди дербито. Искахме да спечелим заради нашите фенове. Когато водиш в класирането, но когато изоставаш в мача, можеш да преживееш този мач, защото в крайна сметка трябва да го преживееш.

Не видях красив футбол от нито един от отборите. Все още е доста рано през сезона. В предходната пауза подобрихме доста неща. Няма магическа формула да бъдете мотивирани и спокойни по едно и също време.

Типично е за дербито да има такова нещо - инициативата се сменя. Трябваше да изиграем по-добре първото полувреме. Казахме си някои много ясни думи на полувремето. Този път не крещях толкова много. Реакцията след почивката беше прекрасна. Съжаляваме за най-чистото положение в мача, когато Естрада и Назон не можаха да вкарат веднага след изравнителното попадение. Това беше най-чистото положение. Ако го бяхме вкарали, щяхме да победим.

Не беше най-силния ни мач. Няколко дни ще почиваме и ще продължим да работим усилено. В следващата фаза на първенството искаме да спечелим всички мачове.

Те също имаха проблеми с нашите офанзивни играчи, това е футболът. Днес не става дума за мотивация, когато има дерби. Трябваше да покажем повече самочувствие, когато владеем топката. Втората част беше по-добра за нас. Ще се възползваме от почивката по същия начин, както миналия път."

Към 02:22 на 26.07.2024 Новините от днес