site.btaСедем българи продължават на четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в София

Калояна Налбантова, снимка БТА

Седем български състезатели достигнаха до четвъртфиналите на единично и на двойки на международния турнир по бадминтон, който се провежда в зала "Европа" в София.

Европейската шампионка до 19 години Калояна Налбантова, която е поставена под номер 1 в схемата при жените, надделя трудно над Мю Лин Нган (Англия) с 21:14, 7:21, 21:12 за 44 минути. Във втория си мач от турнира българката имаше проблеми във втория гейм, но в третия поведе убедително и стигна до крайния успех.

В спор за място на полуфиналите Налбантова ще играе утре срещу Наталия Слободова (Словакия).

В изцяло български сблъсък номер 6 Гергана Павлова победи Михаела Чепишева с 21:14, 21:19 за 26 минути и утре ще излезе срещу третата в схемата Милена Шнидер (Швейцария).

На двойки жени на четвъртфиналите продължават водачките в схемата Михаела Чепишева/Цветина Попиванова срещу Ким Матович и Зоя Новак (Словения), както и Гергана Павлова/Таня Иванова срещу номер 2 Ане Фуглсанг и Лаура Фльой Томсен (Дания).

Българите Иван Русев и Илиян Стойнов, номер 1 в схемата на двойки мъже, победиха Андре Ирпола и Депак Пилай (Швеция) с 21:13, 21:12 за 26 минути. Следващите им съперници са Анъл Улач Атан и Мирач Кантар (Турция).

На смесени двойки Илиян Стойнов и Цветина Попиванова загубиха във втория кръг от третите в схемата Роберт Цибулски и Корнелия Марчак (Полша) с 21:12, 8:21, 18:21 за 41 минути.

Четвъртфиналите на турнира започват в събота в 10.00 часа в зала "Европа".

Към 06:40 на 18.07.2024 Новините от днес