Мач от 13-ия кръг в Първа футболна лига:

жълти картони: Тиаго Сейхас, Божидар Пенчев (Берое), Красимир Милошев, Лука Иванов, Димитър Митков, Валентин Николов (Локомотив)
стадион "Берое"
състави
Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Рамос, Лусиано Скуадроне, Сантиаго Годой, Енцо Ойос (90-Майк Севайос), Франсиско Политино (70-Божидар Пенчев), Енцо Еспиноса, Едуин Ласо, Тиаго Сейхас, Вини Трибуле (83-Бруно Шмуц)
Локомотив: Александър Любенов, Диме Димов, Ивайло Найденов, Бруно Франко, Даниел Ками, Красимир Милошев, Красимир Станоев (40-Диого Тейшейра), Лука Иванов, Стив Траоре (77-Димитър Митков), Валентин Николов (90-Гонсало Кардосо), Карлос Франса (77-Калоян Кръстев)

Локомотив София победи с 1:0 като гост Берое в двубой от 13-ия кръг от Първа лига.

В петата минута Енцо Ойос стреля от пряк свободен удар, но изпрати кълбото над вратата на столичани. След малко повече от четвърт час игра Вини Трибуле овладя топката в наказателното поле, но вратарят на гостите Александър Любенов направи спасяване при удара на нападателя на старозагорци.

Точно преди изтичане на 30-ата минута Едуин Ласо изведе Сантиаго Годой срещу Любенов, но шутът му се отби в дясната греда.

Две минути преди края на редовното време на първата част Вини Трибуле подаде топката към Годой. Той с глава насочи кълбото към Енцо Ойос, който от чиста позиция се разписа във вратата на Локомотив, но голът не беше зачетен заради засада.

Седем минути след подновяване на играта Вини Трибуле стреля с глава, но вратарят на софиянци спаси.

В 56-ата минута Скуадроне засече центриране от дълбочина, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на "червено-черните".

След това играта се накъса и положенията пред двете врати липсваха. Включването в игра на Калоян Кръстев и Димитър Митков дадоха резултата и Локомотив София реализира попадение. В 86-ата минута Красимир Милошев центрира от ъглов удар. Кръстев стреля с глава, но Ачинели спаси. Топката достигна до Даниел Ками и той отблизо се разписа за отбора София, който записа втори успех като гост и общо четвърти през сезона. Локомотив е с 13 точки на 11-то място. Попадението е първо за Ками с екипа на "червено-черните".

Берое допусна седма загуба през кампанията и е с 14 точки на девета позиция в Първа лига. Старозагорци са със 7 поредни мача без успех.

Към 02:31 на 26.07.2024 Новините от днес