site.btaЛудогорец победи без проблем Спартак (Варна) в последната си контрола, Спас Делев вкара 2 гола

Лудогорец - Спартак (Варна) - 4:0 (3:0)
Голмайстори: 1:0 Спас Делев 4, 2:0 Спас Делев 23, 3:0 Каули Оливейра 34, 4:0 Кирил Десподов 67
Съставите:
Лудогорец: Серджио Падт, Оливие Вердон, Игор Пластун, Жан Карничник, Илкер Будинов, Алекс Сантана, Доминик Янков, Каули Оливейра, Ихинио Марин, Рик Джонатан, Спас Делев (Симон Слуга, Шакил Пинас, ГЕорги Терзиев, Шоу, Тихомир Димитров, Бернард Текпетей, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу)
Спартак: Славов, Боев, Исуф, Минчев, Патев, Илиев, Андреев, Любомиров, Мехмед, Митев, Колев

Лудогорец се наложи над Спартак (Варна) с 4:0 в последната си контрола преди подновяването на първенството, която се игра на клубната база на разградчани. Два гола за успеха вкара Спас Делев, по един добавиха Каули Оливейра и Кирил Десподов.
Мачът започна отлично за шампионите, които поведоха още в четвъртата минута. Тогава Спас Делев получи пас от Игор Пластун, излезе сам срещу вратаря Славов и го преодоля за 1:0. Последваха пропуски на Доминик Янков и Ихинио Марин, но Делев направи 2:0 в средата на първата част. Той получи асистенция от друго ново попълнение - Рик Джонатан, и вкара от въздуха. В 34-ата минута се разписа с хубав гол и Каули Оливейра.
През второто полувреме бяха направени много смени. Кирил Десподов направи 4:0, след като излъга няколко футболисти на противника в наказателното поле и прати топката във вратата на "соколите". До края на мача резултатът не се промени, като Спартак търсеше почетен гол, но новият вратар Симон Слуга не позволи това да се случи.
Лудогорец стартира пролетния дял с отложен мач срещу Арда в Кърджали, който ще си играе в неделя (13 февруари) от 14.15 часа.