site.btaСлован (Братислава) и Виктория (Пилзен) продължават с пълен актив, Балкани (Косово) победи Динамо (Загреб) в Лигата на Конференциите

Футболистите на Слован Братислава спечелиха с 1:0 втората среща от група А на турнира Лига на Конференциите срещу Олимпия Любляна. Александър Чаврич вкара победния гол в 55-ата минута от дузпа. "Белите" са начело в таблицата с пълен актив от точки след два двубоя. Словашкият шампион ще има третото си участие в потока на 26 октомври срещу френския OSC Лил.
Словаците доминираха и освен попадението, имаха още поне 4-5 чисти голови положения, които не реализираха.
В другата среща от групата изненадващо фарьорският Клаксвикар измъкна 0:0 от френския Лил. Играчите на треньора Магте Хосет показаха поредната си саможертвена игра и не позволиха на елитния съперник да ги победи.
В група В Зоря (Луганск, Украйна) нямаше такива проблеми, макар да стигна само до 1:0 при визитата на Брейдаблик (Исландия). Игор Горбач вкара единствения гол в 38-ата минута. Гент (Белгия) постигна комфортно 2:0 над Макаби (Тел Авив), воден от Роби Кийн. Двата гола вкара Тарик Тисудали в 39-ата и в 93-ата минути.
Гент и Зоря (Луганск) са на първите две места в групата с по 4 точки, израелците са с 3.

В група С също има отбор с две победи от два мача – това е Виктория (Пилзен, Чехия). Днес те спечелиха с 2:1 при визитата си на Астана (Казахстан), извоювайки победата с два гола в рамките на две минути. Томаш Хори и Ян Копич в 54-ата и в 56-ата минути вкараха след гола на Марин Томасов преди почивката.

Сензацията обаче хвърли косовският шампион Балкани, който удари с 2:0 хърватския гранд Динамо (Загреб). Домакините играха с познатата и на българската публика енергия и себераздаване и стигнаха до успеха с головете на Алмир Криезиу в 44-ата минута и бомбен изстрел на Уалид Хамиди седем минути преди края.

Още една сензация имаше в група D, където Лугано обърна Бешикташ от 0:2 до 3:2. Венсан Абубакар вкара два гола за домакините от Истанбул в 37-ата и в 53-ата минути. След това обаче Валентен Росиер беше отстранен, а в последните 9 минути Лугано наниза невероятните три гола. Инасио Алиседа намали в 81-ата, а Шелчим Влади изравни в 87-ата. Бившият защитник на Манчестър Юнайтед Ерик Баи обаче гръмна бомбата с крайното 2:3 в добавеното време.

Намиращият се в отлична форма капитан на ФК Брюж Ханс Ванакен реши гостуването на синьо-черните на Будьо Глимт в другата среща от групата, разписвайки се в 20-ата минута.