site.btaОлимпийският шампион Дайки Хашимото (Япония) спечели титлата в многобоя на Световното първенство по спортна гимнастика

снимка БТА

Олимпийският шампион от Токио 2020 Дайки Хашимото (Япония) спечели за втори пореден път титлата в индивидуалния многобой при мъжете, след като триумфира на Световното първенство по спортна гимнастика в Антверп (Белгия).

22-годишният японец стана едва четвъртият гимнастик в историята, който защитава титлата си в многобоя. Той стана шампион и в Ливърпул 2022.

Хашимото събра сбор от 86.132 точки и е първият последователен шампион след своя сънародник Кохей Учимура, който спечели шест поредни златни медала в многобоя между 2009 и 2015 година

"Изпитвам облекчение от факта, че успях да се боря упорито до края. Успях да покажа силата си", каза шампионът.

Хашимото получи оценки 13.466 точки на земя, 14.366 на кон с гривни, 14.000 на халки, 15.000 на прескок, 14.800 на успоредка и 14.500 на висилка. Той започна лошо на първия уред, но след това се справи отлично с останалите пет.

Илия Ковтун от Украйна взе среброто с 84.998 точки, а американецът Фредерик Ричард завоюва бронза с 84.332. Японецът Кента Чиба за малко изпусна изпусна подиума и с 83.464 точки завърши на четвърто място.

Въпреки че миналата година в Ливърпул направи страхотни изпълнения на всичките шест уреда, Хашимото чувства, че преодоляването на последното предизвикателство само ще го направи по-силен.

"Беше тежка битка този път и почувствах, че има място за подобрение. Ще се радвам на този опит и се надявам да го използвам за Олимпийските игри в Париж следващото лято", заяви японецът.

Световното първенство вАнтверп продължава с многобоя при жените тази вечер, а в събота и неделя са финалите на отделните уреди.

Към 11:17 на 06.07.2024 Новините от днес