site.btaЯник Синер победи Даниил Медведев и спечели титлата на тенис турнира в Пекин

Яник Синер победи Даниил Медведев и спечели титлата на тенис турнира в Пекин
Снимка: АП

Италианският тенисист Яник Синер се наложи над руснака Даниил Медведев със 7:6 (2), 7:6 (2) на финала на турнира н Пекин от сериите АТП 500 и спечели титлата. Това бе първа победа на Синер над Медведев в седмия мач помежду им, като досега италианецът имаше шест поредни загуби от неудобния съперник.

Яник Синер спечели 500 точки в световната ранглиста и 679 550 долара от наградния фонд на турнира на твърди кортове. Благодарение на спечелените точки, той ще се изкачи до четвърто място в ранглистата на АТП от началото на следващата седмица.

Мачът започна много равностойно, като и двамата печелеха подаванията си. Първи можеше да се пропука Синер в петия гейм, но италианецът спаси геймбол за Медведев, а след това спечели частта. В осмия гейм руснакът на свой ред спаси две точки за пробив и успя да изравни резултата - 4:4. Така се стигна до тейбрек, в който Синер поведе убедително с 5:0 след два мини пробива и успя да затвори първата част след 7:2.

Вторият сет започна по същия начин, като и двамата спечелиха първото си подаване. В третия гейм Даниил Медведев успя да отрази три възможности за пробив на Синер и поведе в крайна сметка с 2:1. Играта продължи със силни игра на двамата на сервис и 6:6.

Във втория тайбрек Синер отново започна вдъхновено с мини пробив, а а след това поведе и с 3:0. Медведев успя да спечели двете си подавания за 3:2, но следващите четири поредни точки бяха за Синер, който триумфира с титлата. Италианецът направи много силен турнир, в който елиминира последователно британеца Даниел Евънс, японеца Йошихито Нишиока, Григор Димитров и испанеца Карлос Алкарас по пътя към финала.

Статистиките между двамата бяха много близки, но Яник Синер успя да направи малко повече печеливши удари - 29 срещу 26, както и имаше по-добри ретури, което му осигури победата в мача без нито един пробив.

Към 01:24 на 08.07.2024 Новините от днес