site.btaМонако победи Олимпик Марсилия и излезе начело във френската Лига 1

Монако победи Олимпик Марсилия и излезе начело във френската Лига 1
снимка: АП, архив

Отборът на Монако победи Олимпик Марсилия с 3:2 като домакин в мач от седмия кръг в първенството на Франция по футбол. Монако излезе начело във временното класиране в Лига 1 с 14 точки, на една пред Брест, който има 13, но и мач по-малко. Олимпик Марсилия допусна второ поредно поражение и общо четвърти мач без победа, като държи осмата позиция с 9 точки в актива си. Срещата бе дебют за новия италиански треньор на гранда от Марсилия Дженаро Гатузо, който бе назначен по-рано през седмицата.

21-годишният полузащитник на домакините Магнес Аклиуш изигра силен двубой срещу Олимпик Марсилия и реализира две от попаденията за Монако.

Илиман Ндиайе даде преднина на гостите още в първата минута на срещата, но Аклиуш изравни в осмата. Самюел Жиго пак изведе Олимпик Марсилия напред в резултата, вкарвайки за 2:1 в 18-ата минута, но пет по-късно Фоларин Балогун изравни за 2:2 със страхотен удар.

Монако стигна до победата в 52-ата минута, когато Аклиуш отбеляза второто си попадение в мача и оформи крайното 3:2.