site.btaБайер Леверкузен и Щутгарт записаха победи в Бундеслигата и са на първите две места в класирането

Снимка: АП

Байерн Леверкузен продължава забележителното си представяне в Бундеслигата през сезона, като се наложи над Майнц с 3:0 като гост. Сеп ван дер Берг си вкара автогол за домакините преди почивката, а Алекс Грималдо и Йонас Хофман затвърдиха победата на "аспирините" през втората част. Леверкудзен има 16 точки от 6 мача в първенството на Германия и в момента е едноличен лидер.

Отлична операция направи и тимът на Щутгарт, който се наложи над Кьолн с 2:0 при гостуването си. Първата част завърши без голове, но Дениз Ундав с две попадения донесе трите точки на "швабите", които изскочиха на втора позиция в подреждането с 15 точки.

Волфсбург нанесе първа загуба на Айнтрахт Франкфурт през сезона, като го надигра с 2:0. За това помогна и червеният картон на Марио Гьотце от тима на гостите в началото на втората част. Преди това Йонас Винд бе открил резултата за "вълците", а след картона отново Винд вкара, след като първо пропусна дузпа, но при добавката бе точен. Волфсбург изпревари Айнтрахт и вече е седми в класирането.

Новакът Хайденхайм изненадващо победи участника в Шампионската лига Унион Берлин с 1:0, като победното попадение бе дело на Ян Бесте след час игра. Хайденхайм има 7 точки и е в средата на подреждането, докато тимът от столицата има само шест точки в актива си до момента.

Борусия Мьонхенгладбах постигна първа победа през сезона в първенството, като се наложи над Бохум като гост с 3:1. Флориан Нойхаус и Аласан Плеа на два пъти вкараха за Борусия, Антони Лозила бе точен за Бохум. Дълбоко в добавеното време второ попадение на Лозила бе отменено заради нарушение в атака.