site.btaВодачът в схемата Талон Грийкспор се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис в Астана

снимка: АП

Водачът в схемата Талон Грийкспоор (Нидерландия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Астана (Казахстан) от сериите АТП 250 с награден фонд 1 093 360 долара.

Грийкспор се наложи във втория кръг над японеца Шо Шимабукуро със 7:6(5), 6:7(4), 6:1 в мач, продължил два часа и осем минути. Нидерландецът водеше с 5:4 и 6:5 във втория сет, но допусна изравняване. В решителната трета част той бе категоричен и спечели шест поредни гейма.

Негов съперник в битката за влизане в топ 4 ще бъде американецът Себастиан Корда.

Петият в схемата Корда отстрани португалеца Нуно Боргеш с 6:4, 7:6(4) за час и 26 минути игра.

Местният любимец и трети поставен Александър Бублик ще изиграе по-късно днес двубоя си от втория кръг срещу австриеца Себастиан Офнер.

Към 18:24 на 24.07.2024 Новините от днес