site.btaРосица Денчева осигури втори медал за България от Европейското лично първенство по тенис до 16 години

снимка: Българска федерация по тенис

Продължава силното представяне на Росица Денчева на Европейското лично първенство по тенис за юноши и девойки до 16 години в Парма (Италия).

Българката се класира за полуфиналите на сингъл при девойките и осигури втори медал за България от шампионата. Вчера Денчева и Елизара Янева се класираха и за полуфиналите на двойки.

Поставената под номер 3 Денчева победите убедително унгарката Мелинда Биро с 6:2, 6:0 на четвъртфиналите. Това бе четвърти пореден успех за нея без да загуби сет. В първите си четири мача Денчева загуби само десет гейма.

За място на финала Денчева ще се изправи срещу победителката от мача между втората поставена Чаро Ескива Банюлс от Испания и 12-ата в схемата Миа Поханкова от Словакия.

По-късно днес Росица Денчева и Елизара Янева ще играят и на полуфиналите в турнира на двойки при девойките.Водачките в схемата излизат срещу полякините Надя Афелт и Мартина Шрутва.

Към 19:22 на 30.06.2024 Новините от днес