site.btaАлександър Везенков бе най-резултатен за Олимпиакос при нов успех в гръцкото баскетболно първенство

Солун, 7 февруари (БТА).
Отборът на Олимпиакос, където играе българинът Александър Везенков, победи Арис с 87:76 (25:14, 26:19, 11:17, 25:26) като гост в Солун в отложен мач от 11-ия кръг на гръцкото баскетболно първенство.
Везенков изигра нов силен мач и бе най-резултатен за гостите с 18 точки. Той добави 8 борби и 3 асистенции за 22 минути на терена срещу един от бившите си отбори.
Това бе 12-а победа от 13 мача за Олимпиакос от началото на сезона, с която съставът от Пирея излезе начело във временното класиране в местния шампионат. Отборът на Арис допусна осма загуба също от 13 изиграни двубоя.
Олимпиакос водеше през цялото време, като на почивката резултатът беше 51:33. Арис направи по-добра трета част и намали до 50:62, но гостите не позволиха обрат. Оливие Ханлан се отличи за домакините с 35 точки.
Александър Везенков и съотборниците му са домакини на Лаврио в следващия си мач в Гърция на 14 февруари, а преди това, на 10 февруари, приемат турския Анадолу Ефес в среща от Евролигата по баскетбол за мъже.