site.btaЛокомотив София отборен шампион при девойките

Локомотив София отборен шампион при девойките

Локомотив София спечели отборните титли при девойките до 15 и до 18 години след турнира в Горна Оряховица, който бе втори кръг на Държавното лично отборно първенство по бокс.

При 15-годишните момичета "железничарките" завоюваха титлата с общо 21 точки. В хода на турнира в Горна Оряховица боксьорките на Локомотив спечелиха два златни, един сребърен и два бронзови медала. Това им отреди второто място в класирането, непосредствено зад момичетата на Мизия (три титли) и пред Русе (един златен и три сребърни медала). В отборното класиране след двата кръга обаче Локомотив изпреварва Мизия, които имат 16 точки, а талантите на Русе са трети с 13.

При 18-годишните Локомотив София приключва с общо 35 точки. Столичанки спечелиха три златни и един сребърен медал в Горна Оряховица, заемайки първото място в турнира. Те са следвани от ЦСКА с две титли и едно бронзово отличие, а Добруджа завърши на трета позиция (един златен и един сребърен медал). В общото крайно подреждане "червените" отново са втори с 14 точки, а третата позиция е за ДСД с 10 пункта.

Към 16:12 на 29.08.2024 Новините от днес