site.btaС два гола на Борис Тютюков Пирин надви Етър (В. Търново) в среща от 11-ия кръг на efbet Лига

Първенство на България по футбол, среща от 11-ия кръг на efbet Лига:
Етър (В. Търново) - Пирин (Благоевград)        0:2 (0:2)
Голмайстори: 0:1 Борис Тютюков 8, 0:2 Борис Тютюков 45+1
червен картон: Валери Христов (Етър) - 60-а минута
жълти картони: Димо Бакалов, Валери Христов (Етър), Борис Тютюков, Андрей Йорданов, Мартин Бачев (Пирин)
Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
ВАР-съдия: Владимир Вълков (Пловдив)
Стадион Ивайло: 1500 зрители
Състави:
Етър (ВТ): Мартин Величков, Валери Христов, Георги Ангелов, Пламен Димов, Крум Стоянов, Николай Янков (58 - Шахрудин Букхолда),
Мартин Моран (65 - Янко Ангелов), Димо Бакалов(58 - Ловре Кнежевич), Владислав Найденов (46 - Ивайло Димитров),
Кольо Станев (70 - Илкер Будинов), Мартин Тошев Пирин (Благоеград): Максим Ковальов, Айюб Абу, Мартин Бачев, Дмитро Семенив, Александър Дюлгеров, Венцислав Бенгюзов (82 - Николай Бодуров),
Юго Комано (64 - Любомир Тодоров), Иван Тасев (53 - Владимир Медвед), Борис Тютюков (64 - Даниил Кондраков),
Аймен Суда (82 - Христо Попадийн), Андрей Йорданов

Пирин (Благоевград) постигна трета победа под ръководството на новия треньор Иво Тренчев и събира 10 точки, които ги изтеглиха на 10-о място в класирането. Орлетата надделяха с 2:0 над последния в класирането Етър (В. Търново) с две попадения преди почивката на Борис Тютюков.
    Мачът беше с особено значение и за двата отбора, тъй като преди началото всеки от съперниците можеше да се отлепи от дъното.
    Грешка на вратаря Мартин Величков позволи на гостите да открият резултата още в 8-ата минута. Борис Тютюков получи пас през защитата от Аймен Суда, напредна между двамата централни защитници, а вратарят необяснимо защо излезе около точката за изпълнение на дузпа и се спря. Това улесни максимално Тютюков, който прехвърли топката и я прати в мрежата.
    Минути по-късно пиринци можеха да удвоят преднината си, след като Аймен Суда беше оставен непокрит на 12-13 метра от голлинията. Той стреля без да се бави, но топката се отби в горната греда. Почти веднага и Етър реагира, но удар на Мартин Тошев в 17-ата минута с глава след центриране от ъглов удар излезе в аут.
    В 40-ата минута Етър беше много, много близо до изравнителен гол. Мартин Тошев елиминира Дмитро Семенив и вратаря Ковальов, но точно преди да прати топката да влезе във вратата Андрей Йорданов с геройски шпагат изби в корнер. Пирин нанесе своя решаващ удар в добавеното време на първото полувреме, когато Тютюков вкара второто си попадение. Той получи топката в наказателното поле на около 10-ина метра от вратата, след като Юго Комано проби от ляво и подаде. Пловдивчанинът без да се бави с първото докосване прати топката в мрежата.
    Секунди след началото на второто полувреме резервата Ивайло Димитров беше изведен от ляво в наказателното поле и стреля мощно, но вратарят Ковальов спаси изстрела. Атаките на Етър не спираха. В 51-ата минута и 53-ата минути Мартин Тошев пропусна две перфектни възможности. Най-напред Крум Стоянов центрира перфектно от ляво, нападателят чакаше топката на метър от голлинията, но макар и сам, не успя да я прати в мрежата. След това и Кольо Станев му подаде от дясно, а топката прелетя над гредата.
    След час игра домакините получиха нов удар, след като десният защитник Валери Христов беше изгонен от терена. Въпреки това, те продължиха с опитите да стигнат до гол, но можеха и да получат две попадения, след като Владимир Медвед и Даниил Кондраков излязоха на чисти позиции, но стреляха неточно. В 73-ата минута и Аймен Суда пропусна ново положение, останал сам срещу вратаря, а в 83-ата гол на Попадийн беше отменен заради засада.

Към 20:27 на 19.07.2024 Новините от днес