site.btaНосителят на Купата на Германия Лайпциг елиминира втородивизионен съперник

Носителят на Купата на Германия Лайпциг елиминира втородивизионен съперник
снимка: АП

РБ Лайпциг започна защитата на трофея с победа с 3:2 срещу втородивизионния Веен Висбаден в първия кръг в турнира за Купата на Германия по футбол.

Носителят на Купата от последните два сезона срещна доста трудности, но успя да се наложи след два гола на новото попълнение от Словакия Бенджамин Шешко и един на Емил Форсберг и да се класира за 1/16-финалите на турнира.

Лайпциг започна силно и набързо поведе с 2:0 до 18-а минута с голове на Форсберг и Шешко.

Домакините от Висбаден обаче успяха да се върнат в мача с попадение на Иван Пъртаин, но с втория си гол в 70-а минута Шешко даде спокойствие в състава на Лайпциг.

Пъртаин също реализира второ попадение в 73-а минута, но Лайпциг успя да удържи крехката преднина до края.

Към 07:22 на 26.07.2024 Новините от днес